A Tisza nevében – Ljasuk Dimitry filmje

„[…] A csodálatos Fekete-tenger haldoklik, mert évtizedek óta a régió szemeteskukája, Európa legszennyezettebb tengere lett. A korábban életet adó legnagyobb folyói – a Duna, Dnyeszter, Dnyeper, Don – ma már csak mérgezik. A folyókon érkező, és a part menti országokból származó szennyvíz, veszélyes kémiai anyagok és a töméntelen műanyag hulladék teljesen el fogja pusztítani a tenger élővilágát.
Az embernek csak adott a tenger: halat, sót, olajat, növényeket, homokot, verseket, szerelmet, boldogságot… de mi cserébe csak szemetet és mérget adunk. A politikai csatározások és a profitéhség háttérbe szorították a tenger élővilágának túlélési esélyeit. – Miközben a vízgyűjtő területén élő 180 millió ember egyre többet fogyaszt, és egyre több szemetet termel…
Mindegyik nemzet, minden család, minden ember, te és én is felelősséggel tartozunk a folyókért és közvetetten a tengerért.”

Ljasuk Dimitry A Tisza nevében című új filmjében a szőke folyó – és a benne sodródó végtelen mennyiségű szemétáradat – útját követi végig annak forrásvidékétől, Kárpátaljától Titelig, ahol a Tisza a Dunába torkollik, majd tovább egészen a Fekete-tengerig. Keresi az okokat és a megoldás lehetőségeit.
Szeretettel ajánlom figyelmetekbe!

Legutóbb is egy, a tiszai szennyezés okait feltáró dokumentumfilmet ajánlottam Nektek.

A Tisza nevében című film túlmutat a kárpátaljai problémán, s mindannyiunk felelősségét hangsúlyozza.

Ezt a kérdést feszegettem  magam is néhány alkalommal már…

Így a  probléma kapcsán továbbra is érdemesnek tartom a következő kérdéseken való elmélkedést:

A kiemelt szövegrészek mind visszautalnak (rákattintással visszavezetnek) egy-egy korábbi bejegyzésemhez, melyekben mindig célom volt rámutatni: tisztelettel kell bánnunk a Természettel!
Hálával tartozunk Neki, hiszen belőle, általa élünk!

Ugye éled, hogy a Természet része vagy, s Ő a Te részed!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé.